E-motion - Feelgood Retreat

Celostní zdraví a rovnováha s Dorothe. 
Zažijte úžasnou 5denní léčivou dovolenou.

Vydejte se na transformační cestu k celostnímu zdraví, wellness a emocionální pohodě. V klidné náruči přírody vám náš retreat nabízí balzám pro vaši mysl, tělo i duši.

Ať hledáte relaxaci, omlazení nebo hlubší porozumění sobě samým a tomu, co se ve vás děje, toto je vaše cesta k sebepoznání, rovnováze a uzdravení.

Retreat se koná 24. – 29. 9. 2024 v Amenity Resort Lipno
v krásné části České republiky na Lipně

V čem je tento retreat odlišný?

Získáte plný koš nástrojů a dovedností! Budete přítomni pocitům, emocím a energetickému rozpoložení vašeho těla. Uvolníte hluboce zakořeněné nezdravé vzorce a najdete regulaci, rovnováhu, klid, životodárné zdraví a svobodu.

Tento retreat je určen pro každého. Jsou vítána těla všech věkových kategorií, tvarů a úrovně kondice. Zkušenost se semináři E-motion je užitečná, ale není nutná.

Retreat je simultánně překládán do slovenštiny/češtiny.

Zasloužíte si pro sebe odměnu! Připojte se k nám a zažijte tento jedinečný zážitek!

Obecně platí, že nervový systém každého člověka je propojen tak, aby vás udržel při životě, zejména za nepříznivých okolností.

Tudíž aniž byste o tom věděli nebo si to uvědomovali, vytvořili jste si vzorce, které vás mají udržet v bezpečí.

Naše myšlení, cítění a chování se řídí a organizuje způsoby, které pro nás fungovaly již před desítkami let. Každé opakování těchto vzorců a „úspěch každého přežití“ posiluje tyto neurologické vzorce, tyto cestičky a návyky nervového systému. Váš nervový systém, emocionalita a dokonce i vaše tělo se tvarují skrze vaše zážitky a vaše vzorce přežití. To vše se neděje na vědomé úrovni mysli, ale mnohem hlouběji, ve vašem autonomním nervovém systému a vývojově starších částech mozku.

Vaše zdravé instinkty jsou oslabeny. Místo toho, abyste mobilizovali energii, vyjadřovali se, jednali a řešili těžší situace, a následně se zase zregulovali zpět, uvíznete v potlačené energii, emocích a mobilizaci. Zaseknete se v režimu fight/flight/fawn nebo zamrznutí. Jste pak neschopní zdravě reagovat v různých životních situacích. Bez zotavení se váš nervový systém zasekne a na stresory reaguje přehnanými projevy –  fight/flight/fawn nebo zamrznutí.

Stud nebo pocit bezcennosti se pak často používá jako strategie ke zvládnutí a utlumení svých emocí. Ačkoli stud a silná vnitřní kritika mohou potlačit některé emoce, vypínají však zároveň všechny zdravé a opravdové emoce, které jsou jim blízké. Například potlačování hněvu a zlosti vás také připravuje o životní energii, zdravé hranice, sílu, smysl života a životní nadšení. To vás může dostat do apatie, plochosti, vyhoření a deprese.

Odnaučte se automatickým reakcím, jako je uzavření se, zamrznutí, disociace, stud, potlačování, popírání, projekce, a otevřete se svému autentickému toku energie a emocionality. Tímto způsobem uzdravíte svůj nervový systém a tělo i mysl, a znovu zkalibrujete svůj celý systém.

Přínosy retreatu:

 • Získáte sílu a moudrost, abyste se mohli jemně vrátit k regulaci, a ne k tomu, abyste museli mít pocit, že je ve vás vnitřní sopka energie a emocí, kterou nemáte pod kontrolou.
 • Napojíte se na moudrost svého těla a na jeho posly (emoce a pocity) a zkultivujete své autonomní vědomí. Vaše pocity a emoce povedou vaše zdravá a moudrá rozhodnutí ve vašem vlastním zájmu.
 • Veškerou svou životní sílu a moc můžete využít TADY a TEĎ, když se vaše tělo a nervový systém přestanou snažit vypořádat s hrozbou z vaší minulosti.
 • Naučte se regulaci zdola nahoru – vycházející zdola, z těla, nikoliv shora, z mysli – a resetujte svůj nervový systém.
 • Využijte své tělo k vybití staré aktivace stresu.
 • Mozek se pro přežití učí novým způsobům, jak reagovat na stresory. Může přestat reagovat tak, jak reagoval z dob chronického a traumatického stresu z vaší minulosti, a reagovat na to, co se děje dnes.

Potlačování emocí zvyšuje dysregulaci nervového systému. Může to vést k chronickému uzavírání, vyčerpání, zamrznutí a dokonce vyhoření.

Regulace neznamená, že nikdy nebudete mít žádné pocity nebo že se nikdy nebudete cítit frustrovaní, smutní nebo vyděšení. Znamená to, že můžete tyto silné pocity zahrnout do svého života, dobře je zvládat a dokonce se s nimi spřátelit.

Takto integrujete reakce na stres z dřívějších let. A právě tak se integrují pozůstatky minulých traumat a vy se můžete vrátit k celistvosti, zdraví, bezpečí, radosti a svobodě.

Jak se budete po retreatu cítit:

 • Začněte žít život, který si závidíte!
 • Přestanete být loutkou na provázcích svého traumatu. Znovu se spojíte s tělem a najdete jednotu, lásku, bezpečí a svobodu.
 • Vaše mysl se zklidní a vaše tělo může být konečně šťastné a zdravé.

Co můžete očekávat:

 • Zrekapitulujete a hlouběji se seznámíte s nervovým systémem jako největší obětí traumatu. Co jsou to traumatické cykly, traumatický vír a léčivý vír. Jaký je rozdíl mezi šokovým a vývojovým traumatem a co se děje s tělem, myslí a nervovým systémem.
 • Podíváte se na následky traumatu a zotavení z traumatu.
 • Poznáte různé osobnosti s ohledem na jejich tělesnost, dýchání, energii, používání životní síly, používání těla, myšlení, cítění a vzorce a preference v nervovém systému. Stále více si budete uvědomovat stavy nervové soustavy u sebe i u druhých a zkoumat, jak regulovat sebe i druhé při procesování i mimo něj.
 • Procvičíte různé techniky, jak znovu regulovat a „učit“ svůj nervový systém reagovat jinak, než se spustí reakce na trauma.
 • Hlouběji se ponoříte do významu spojení, doteku a pohybu při zpracování traumatu.
 • Vyzkoušíte si vznášení se na vodní hladině s lidskou podporou jako jedinečný způsob resetu, znovuzrození a nových začátků (flowting)
 • Každý den budete mít volný čas na návštěvu sauny, parní lázně, vířivky, přírody, masérů nebo posezení s podobně naladěnými dušemi.

Cena

Cena za celý retreat je 32.500 Kč. Úhradu je možné rozložit do 3 splátek ve výši 11.000 Kč, 11.000 Kč a 10.500 Kč – prosím splátky zaškrtněte v registračním formuláři. K tomu, aby Vám bylo místo zarezervováno, je potřeba uhradit první splátku do 7 dnů od registrace. Poslední splátku je potřeba uhradit do 30.7.2024.

Často kladené otázky:

V jakém jazyce je retreat?

Retreat se koná v angličtině. Překlad do jiných jazyků je k dispozici. Další informace získáte na e-mailové adrese info@dorothetrassl.cz.

Kde se retreat koná?

Retreat se bude konat v krásné části České republiky, na Lipně, které je známé svou úžasnou přírodou.  Více informací o tomto výjimečném místě najdete zde: https://lipno.amenity.cz/en/.

Je cena ubytování a stravy zahrnuta v ceně retreatu?

Ne, cena retreatu nezahrnuje ubytování a stravu. Máme však speciální dohodu s hotelem. Cena vašeho balíčku včetně ubytování a stravy na celý retreat je 12.560 Kč (5 nocí), tj. na den 2.512 Kč. V ceně je zahrnuta plná penze formou bufetu, karafy s vodou, parkovné, wifi a vstup do bazénu do 13 hodin zdarma.

Jakmile se přihlásíte, sdělíme vám všechny podrobnosti a způsob rezervace balíčku ubytování za naši speciální cenu.

Jak dlouho retreat trvá?

5 dní. Retreat začíná úterní večeří a končí v neděli kolem 16:00.

Co když cítím, že se potřebuji připojit, ale nemám na to peníze?

Nabízíme možnost splátek. Pokud se cítíte být povoláni, kontaktujte nás a my najdeme způsob, jak vás podpořit.

Je retreat pro každého?

Tento retreat je určen pro každého. Nevyžaduje se žádná úroveň zdraví nebo kondice. Vítána jsou těla všech věkových kategorií, tvarů a úrovní zdatnosti. Zkušenost se semináři E-motion je užitečná, ale není nutná.