Postav se sám za sebe

Nenechej si ujít tuto speciální příležitost zažít Dorothe Trassl na vlastní kůži v Rožnově pod Radhoštěm.

Kdy: 2.5. 2024 od 9:00 do 18:00

Cena: 2700,-  CZK

Workshop je veden v angličtině a tlumočen do češtiny.

Místo konání: Brillovka, Bezručova 211, Rožnov pod Radhoštěm (sál, 3. patro)

Rezervace nutná! (omezená kapacita)

Tento prožitkový workshop se světoznámou lektorkou a terapeutkou Dorothe Trassl je určen pro všechny, kdo chtějí umět pracovat sami se sebou a vědět, jak si pomoci v běžném životě na základě informací o fungování nervového systému. Zjisti, proč to je vlastně důležité a jak si tím můžeš pomoci.

Kdo by neznal všechny ty maličkosti, které se sčítají v horu povinností? Za příznivých okolností se všechno zdá snadné, ale když máte špatný den, můžou vás zahltit. Je zcela normální cítit čas od času stres nebo úzkost. Stává se to nám všem!  Ale velký a dlouhotrvající stres může mít negativní dopad na vaše tělo, zejména na autonomní nervovou soustavu. Autonomní nervová soustava je část vašeho těla, která řídí váš dech, srdeční tep, krevní tlak a trávení. Naučit se regulovat svoji nervovou soustavu vám může pomoci zvládat stres a žít vyvážený život ve zdraví a pohodě.

Když se cítíte ve stresu, vaše tělo vás automaticky připravuje na řešení dané situace nebo pocitu. Buď se výzvě postavíte, nebo se z ní pokusíte uniknout. Tuto aktivaci reakce útok/útěk můžete pociťovat všude ve svém těle. Zrychlí se vám tep, napnou se svaly (ach ano, ten ztuhlý krk) a začnou se vám potit dlaně. Pokud se vám to tu a tam stane a můžete se potom uvolnit a vzpamatovat se, není na tom nic špatného. Když jste však stále pod tlakem, neustále ve střehu nebo v emočním vypětí a vaše tělo je nepřetržitě zaplavováno adrenalinem a kortizolem, začnou se objevovat závažnější problémy. Mezi typické příznaky toho, že vaše nervová soustava byla příliš dlouho vystavována stresu, patří únava, náladovost, podrážděnost a potíže se spánkem. Vaše tělo není stavěné na to, aby dlouhodobě zůstávalo v režimu útok/útěk a může se v této aktivaci „zaseknout“. Postupem času to vede k chronické dysregulaci v těle. V dnešní době se můžeme často setkat se zdravotními problémy, jako je vyhoření, vysoký krevní tlak, oslabený imunitní systém a potíže se srdcem.

Tady jsou některé znaky, které ukazují, že váš nervový systém byl příliš dlouho ve stavu dysregulace:

  • Úzkosti
  • Panické ataky
  • Potíže se zažíváním
  • Potíže se spaním
  • Neustálá únava
  • Přetrvávající bolest svalů

Pokud na sobě pozorujete kterýkoli z těchto příznaků, připojte se k nám na den relaxace, regulace a zvládání stresu. Znovu nalezněte svoji rovnováhu a najděte slastné místo zdraví a pohody ve svém vlastním těle.

  • Naučte se, jak funguje nervový systém a jak s ním pracovat
  • Zjistěte, jak vám regulace nervové soustavy může pomoci zvládat stres
  • Získejte pro sebe „sadu nástrojů“ s jednoduchými svépomocnými a regulačními technikami
  • Seznamte se s dechovými cvičeními, pohybovými technikami a úžasnými bio vychytávkami, které vám pomohou stát se znovu pány svého těla

Workshop je zaměřen prakticky,  očekávejte tedy informace i pohybové aktivity a dechová cvičení.